Connect with us

Странски банки

Уапсен гувернерот на централната банка на Летонија

Гувернерот на летонската централна банка, Илмар Римшевич, беше уапсен денеска од страна на антикорупциската агенција, соопштија од кабинетот на премиерот.

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange