Connect with us

Домашни банки

Шпаркасе Банка Македонија ги затвора експозитурите во Дебар и Аеродром

Објавено

на

Експозитурите на Шпаркасе Банка Македонија во Дебар и Аеродром ќе бидат достапни за клиентите до 15.02.2018 година (четврток).

Ве известуваме дека услугите на експозитурата на Шпаркасе Банка Македонија АД Скопје во населба Аеродром со седиште на бул. Јане Сандански бр.12 како и експозитурата Дебар со седиште ул. 8-ми Септември бр. 1 ќе можете да ги користите заклучно со 15.02.2018 година (четврток).” – објавија од Банката на веб страната.

Во иднина Ве упатуваме секојдневните банкарски трансакции и услуги да ги извршувате преку алтернативните канали, како што се банкомат, мобилно и електронско банкарство.Ви благодариме за досегашната соработка и се надеваме дека и во иднина ќе останете наши клиенти.” – се вели понтаму во соопштенитето.

 

 

Домашни банки

Аванс на дивиденда за акционерите на Стопанска банка

Објавено

на

Собранието на акционери на Стопанска банка АД Скопје донесе одлука за прераспределба на дел од акумулираната добивка во добивка ограничена за распределба на акционерите. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка со награда за „Сајт на годината“ за 2018 година во Македонија

Објавено

на

На доделувањето на наградите на манифестацијата„Сајт на годината“, веб страницата на НЛБ Банка: nlb.mk го доби признанието за најдобар сајт во Македонија, во категоријата финансиски услуги, банкарство и осигурување. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Изложба на дела од колонијата „Вевчански видувања“ 2018 во НЛБ Галерија

Објавено

на

Во организација на Меѓународната ликовна колонија „Вевчански Видувања, како и на Компанијата „ВИА“, на 17 декември (понеделник), во 19 часот, во НЛБ Галерија во Скопје, свечено ќе биде отворена ИЗЛОЖБАТА НА УМЕТНИЧКИ ДЕЛА на Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ 2018. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange