Connect with us

Домашни банки

Хуманитарна продажна изложба во НЛБ Галеријата

Објавено

на

На 21.08.2017 година (понеделник) во 20 часот, во НЛБ Галеријата ќе биде отворена хуманитарна продажна изложба на дела од повеќе реномирани македонски автори.

Организатори на изложбата се Анти-канцер здружението „Животна искра“ и семејството Апостолови. Сите средства собрани во кутиите за донации и од продажбата на уметничките дела ќе бидат наменети за поддршка на Анти-канцер здружението „Животна искра“. 

Изложбата како и кутиите за донација ќе останат во НЛБ Галеријата се до 31.08.2017 година.

Домашни банки

Cashback кампања на Комерцијална банка во соработка со Веро

Објавено

на

Комерцијална банка АД Скопје во соработка со Веро маркетите во периодот од 15 март до 15 јуни 2018 година ќе реализираат заедничка кампања. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

НЛБ Банка воведе нова фиксна провизија за меѓународни плаќања за правни лица

Објавено

на

НЛБ Банка воведе единствена тарифа за меѓународни девизни плаќања за правни лица кои имаат сметка во банките членки на НЛБ Групацијата. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Стопанска банка а.д. Битола официјален партнер и спонзор на најголемиот спортски настан – Скопски Маратон 2018

Објавено

на

Стопанска банка а.д. Битола и оваа година ја ужива привилегијата да биде единствената Банка која е дел од најмасовната спортска манифестација која се одржува на овие простори – Скопскиот Маратон. Како спонзор и официјален партнер на Маратонот Стопанска банка а.д. Битола ја изразува својата поддршка кон спортската култура, здравиот начин на живот, а со тоа и кон настаните од овој тип на кои преку заедничка дружба и сплотеност се раздвижува духот на градот.  (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange