Connect with us

Наградни игри

Халкбанк ги објави добитниците на награди од наградната игра “Вози Мини со 3 Дисциплини”

Објавено

на

Халкбанк АД Скопје на својата веб страна ги објави добитниците на награди од наградната игра “Вози Мини со 3 Дисциплини”.

 

На 06.12.2017 во 12 часот во просториите на Халкбанк се оддржа извлекувањето на добитниците во големата Наградна игра “Вози Мини со 3 Дисциплини”.

Наградната игра започна на 15ти Септември, а официјално заврши на 30ти Ноември оваа година и согласно однапред определените правила за наградна игра беше организирано извлекувањето на наградите со случаен избор по електронски пат со посебен софтвер за таа намена.  

Во присуство на тричлена комисија беа избрани добитниците на 5 Samsung таблети, 4 Iphone7 телефони и главната награда Mini One автомобил.

Имињата на среќните добитници се официјално објавени и можете да ги видите на следниот линк.

 

Наградни игри

Министерството за финансии за прв пат организира ФинХакатон!

Објавено

на

Министерството за финансии на Република Македонија во соработка со Фондот за иновации за првпат организира ФинХакатон. Oвој 48-часовен предизвик има за цел да собере и поттикне млади, креативни и иновативни луѓе да изработат демо иновативни софтверски и мултимедијални решенија. Креираните алатки ќе треба да ги доближуваат јавните финансии до граѓаните. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Извлечени добитниците од годишната анкета на Стопанска Банка АД Скопје – 2018

Објавено

на

Стопанска банка АД Скопје ги извлече добитниците кои учествуваа и комплетно ја одговорија годишната анкета на Банката за 2018 година. (more…)

Продолжи со читање

Наградни игри

Добитници на наградна игра „ЈАС ЦРТАМ – КОКО МЕ НАГРАДУВА“ на Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Крокодилчето Коко, заштитниот лик на детското штедно осигурување на Кроациа Осигурување – Живот организира едукативни и креативни работилници кои ќе им овозможат на децата преку дружење и забава да се стекнат со многу нови знаења. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250
[ccpw id="39761"]

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange