Connect with us

Кредити

Силк Роуд Банка АД Скопје го продолжи промотивниот период за станбени кредити до 30.06.2018 година

Објавено

на

Силк Роуд Банка АД Скопје го продолжи промотивниот период за станбени кредити до 30.06.2018 година.

Станбени кредити на Силк Роуд Банка со најниска фиксна каматна стапка од 2,9%!

Аплицирајте во промотивниот период до 30.06.2018 година, без провизија за администрирање на кредит, без надомест за разгледување и обработка на барањето и без трошоци за проценка на обезбедување. Банката нуди станбени кредити со најниска фиксна каматна стапка од ЕУР 2,9% за првите 3 години и променлива каматна стапка од ЕУР 5,85% за останатиот период, со износ до максимум ЕУР 50.000/МКД 3.000.000.

Со секој станбен кредит добивате бесплатно Point American Express и VISA Electron Point дебитна картичка, како и бесплатен пасивен пристап до електронско / мобилно банкарство.

Погледнете ги условите за станбени кредити на Силк Роуд Банка АД Скопје на следниот линк.

Кредити

Најбрзо и најкомфорно купување во „Нептун“ на рати преку IuteCredit само со лична карта

Објавено

на

Следејќи ја својата мисија да овозможи најдобро шопинг-искуство на своите клиенти, „Нептун“ во својата палета на услуги го вклучува и новиот растечки тренд на брзо кредитирање преку IuteCredit Македонија, соопштија од компанијата. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Со еден Клик до Кредит – Брзо, Сигурно и Квалитетно

Објавено

на

Развојот на онлајн кредитирањето во Македонија се движи со голема експанзија во последните неколку години. Сето тоа е резултат на различниот и многу полесен начин на добивање на потребните финансиски средства. Од моментот на вашата апликација до одобрувањето и исплатата на кредитот, поминуваат најмногу неколку часови. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе Банка Македонија постигнаа договор за соработка, преку кој ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија ќе може да се користи и за финансирање на фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН Македонија. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange