Connect with us

Останато

Се подoбрува економската клима во еврозоната

Објавено

на

Германскиот економски Институт Ифо, објави дека економската клима во еврозоната е значително подобрена во вториот квартал од оваа година.

Институтот прецизира дека индикаторот на економската клима пораснал од 26,4 на 35,2 индексни поени, достигнувајќи највисоко ниво од есента 2000 година.

 

„Проценките за актуелната економска состојба посебно се поволни во однос на минатиот квартал, но и шестмесечните изгледи се зајакнати. Се очекува силниот раст да продолжи и во втората половина на 2017 година“, се наведува во соопштението на Институтот Ифо. 

Повеќе

Останато

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Објавено

на

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Објавено

на

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најексклузивниот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

По Facebook и Google, и Twitter ќе ги забрани рекламите за криптовалути

Објавено

на

Twitter ќе тргне по стапките на Facebook и Google и ќе ги забрани рекламите за криптовалути, во периодот што претстои. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange