Connect with us

Платежни картички

Опуштено купување со кредитните картички на Стопанска банка Скопје – 0% минимален износ во февруари

Објавено

на

Наградувајќи ја довербата на клиентите, Стопанска банка АД Скопје во Февруари 2018 овозможува цел месец опуштени купувања со намалени месечни трошоци за отплата.

Знаејќи дека по истекот на месецот со најмногу празници во годината (Јануари), Февруари е секогаш месец со зголемени финансиски потреби, па затоа овој месец сите корисници на кредитни картички од Стопанска банка АД Скопје добиваат месечен преглед со можност за 0% минимална месечна отплата на доспеаните обврски од кредитните картички.

Намалената месечна отплата на месечниот преглед што доспева во Февруари 2018 година се однесува само на минималниот (задолжителен) износ на месечната отплата што треба да се подмири во рамките на рокот за плаќање (а не и на пресметаната месечна камата), но клиентите секогаш имаат слобода да уплатат поголем износ согласно можностите, во било кое време и без никаков дополнителен надомест.

Од Март 2018 година, се враќа редовниот износ на месечна отплата од 5% за Visa картичките и 3% за MasterCard кредитните картички.

Платежни картички

PayPal ќе стане прв избор на корисниците

Објавено

на

Нема сомнение дека малите фирми за Fintech и големите технолошки компании влијаат на начинот на кој потрошувачите го прават своето банкарство. Од решенијата за дигитални заштеди за исплата на P2P и единствени алтернативи за кредитирање, традиционалните банки се под напад од сите правци во скоро секоја категорија производи и услуги. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

6 лекции за банкарската индустрија од American Express

Објавено

на

American Express стана господар за добивање на најмногу од секоја фаза од патувањето на клиентите, од апликациите за сметки и одобрувања, до ангажирање и упатување. (more…)

Продолжи со читање

Платежни картички

Black Friday “лудилото” на Grouper започнува денес!

Објавено

на

Утре е најголемиот шопинг празник на попустите Black Friday, а најголемиот сајт за попусти во земјава, Grouper.mk, најавува дека големите попусти до 95% кај нив стартуваат од денес на пладне!

(more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange