Connect with us

Останато

Одбиено барањето на Берлускони за воведување на паралелна валута во Италија

Објавено

на

Европската комисија го отфрли предлогот на поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони да се воведе паралелна валута во Италија, се наведува во соопштението на Комисијата на ЕУ.

Во соопштението се наведува дека во еврозоната може да постои само една легална валута и дека не постојат исклучоци по тоа прашање.

Лидерот на партијата „Напред Италија“ Берлускони и даде поддршка на идејата за воведување на паралелна валута, поради општото анти-европско расположение во Италија.

Повеќе

Останато

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Објавено

на

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Објавено

на

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најексклузивниот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

По Facebook и Google, и Twitter ќе ги забрани рекламите за криптовалути

Објавено

на

Twitter ќе тргне по стапките на Facebook и Google и ќе ги забрани рекламите за криптовалути, во периодот што претстои. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange