Connect with us

Осигурување

Нови можности за корисниците на VIP GOLD CROATIA картичката за лојалност на Кроациа Осигурување – Живот

Објавено

на

Кроациа Осигурување – Живот за сите CROATIA VIP осигуреници овозможува користење на VIP GOLD CROATIA картичка за лојалност.

Статус на Croatia ВИП Осигуреници имаат оние корицници кои:

  • Скличиле полиса за осигурување на живот со годишна премија над 1.000 евра;
  • Склучиле полиса за осигурување на живот по истек на првичен договор.

Отсега со VIP GOLD CROATIA картичката за лојалност искористете попуст  и во:

 

Осигурување

Триглав советува: Дали се исплати прекин на животно осигурување?

Објавено

на

Животот е полн со пресврти, подеми, падови и многу изненадувања. Колку и да се трудиме, не можеме да бидеме целосно спремни за секој предизвик со кој што се соочуваме во животот. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Бенефиции од вештачката интелигенција во осигурувањето

Објавено

на

Илјадници тврдења, барања на купувачи и големи количини на разновидни податоци ја прават индустријата за осигурување најдобар пример за вештачка интелигенција и когнитивни технологии. Една неодамнешна студија од Tata Consultancy Services објави дека осигурителниот сектор инвестираше 124 милиони долари во AI, во споредба со просекот од 70 милиони долари инвестирани од други индустрии. Од услугата на купувачи до обработката на побарувањата, AI често се наведува како нарушување на сила во осигурителниот сектор. (more…)

Продолжи со читање

Осигурување

Оглас за вработување во Сава Осигурување!

Објавено

на

Сава осигурување а.д. Скопје отвора позиции за енергични, комуникативни лица кои се подготвени да научат нови вештини во професионална и мотивирачка средина за работа.

(more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange