Connect with us

Кредити

Комерцијална го продолжува промотивниот период за денарски кредит за купување или изградба на недвижен имот

Објавено

на

Комерцијална го продолжува промотивниот период за денарски кредит за купување или изградба на недвижен имот.

Интересот на граѓаните како и поволностите на денарскиот кредит за купување или изградба на недвижен имот ја мотивираше Банката да го продолжи промотивниот период до 30.06.2018 годин. Сите новоодобрени станбени кредити, Банката ќе ги одобрува со 0% надомест за одобрување и администрирање и 0 денари трошоци за процена на обезбедувањето.

За подетални информации, информирајте се повеќе на веб страната на Банката: www.kb.com.mk

Кредити

Фотоволтаичните системи на ЕВН отсега подостапни преку ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија

Објавено

на

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе Банка Македонија постигнаа договор за соработка, преку кој ЕКО кредитот на Шпаркасе Банка Македонија ќе може да се користи и за финансирање на фотоволтаичните системи што ги нуди ЕВН Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Аплицирајте за IuteCredit во мрежата на Capital Net

Објавено

на

IuteCredit продолжува да биде вашиот најбрз и најкомфорен начин да стигнете до потребните парични средства. (more…)

Продолжи со читање

Кредити

Не труди се да одолееш на есенските радости со Стопанска Банка АД Скопје!

Објавено

на

Есента е најубавото годишно време. Завршуваат топлите денови и сите се враќаме дома од годишните одмори. Почнуваме да се спремаме за зимските денови и претстојните празници.  (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange