Connect with us

Домашни банки

„ЗЛАТНА БУБАМАРА“ ЗА НАЈДОБАР КОМЕРЦИЈАЛЕН ТВ СПОТ ЗА НЛБ haPPy КАРТИЧКАТА

Објавено

на

На овогодинешната „Златна Бубамара на популарноста” НЛБ Банка е добитник на „Златна Бубамара“ за комерцијален ТВ спот за 2017 година за спотот за НЛБ haPPy картичката.

Во создавањето на спотот учествуваа Октет Македонија, кои со својата позитивна енергија, неверојатен талент и харизма го направија овој спот посебен. Голема заслуга во реализацијата на оваа оригинална идеја имаше креативниот тим на НЛБ Банка и маркетинг агенцијата Њу Момент. Секако, значајна беше и нашата успешна соработка со кобрендинг партнерот Неп лојалити.” – се вели во соопштението објавено на веб страната на Банката.

 

Домашни банки

АНКЕТА: Избор на БАНКА НА ГОДИНАТА – 2018 година

Објавено

на

Крајот на годината е вистинско време да се сумираат резултатите и да се анализира постигнатиот успех во работењето за 2018 година. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

Синдикатот на Шпаркасе Банка и Државниот студентски дом организираа акција за садење на 100 садници

Објавено

на

Во текот на денешниот ден, Синдикалната организација при Шпаркасе Банка Македонија во соработка со Државниот студентски дом – Скопје организираше акција за садење на повеќе од 100 садници во рамките на студентските домови “Гоце Делчев” и “Стефан Наумов – Стив”. (more…)

Продолжи со читање

Домашни банки

„Ден за Вас – На пат кон дигитална трансформација“ – настан на Комерцијална банка

Објавено

на

Во рамки на определбата на Комерцијална банка АД Скопје за постојана грижа за своите клиенти, на 5.12.2018 година се одржа настан „Ден за Вас – На пат кон дигитална трансформација“, наменет за корпоративните клиенти на Банката. (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange