Connect with us

Останато

Буџетскиот дефицит на Турција во јуни достигна 3,76 милијарди долари

Објавено

на

Буџетскиот дефицит на Турција во јуни достигна 3,76 милијарда долари, соопшти денеска турската Централна банка.

Тоа е помала сума од очекуваната, имајќи предвид дека економистите предвидуваа дека буџетскиот дефицит ќе изнесува 4,4 милијарди долари.

 

Вкупниот дефицит на Турција за првите шест месеци од 2017 година достигна 20,77 милијарди долари, додека во мај тој изнесуваше 5,242 милијарди долари.

 

Експертите очекуваат до крајот на годината турскиот биџетски дефицит да достигне 38,49 милијарди долари.

 

Повеќе

Останато

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Објавено

на

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Објавено

на

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најексклузивниот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

По Facebook и Google, и Twitter ќе ги забрани рекламите за криптовалути

Објавено

на

Twitter ќе тргне по стапките на Facebook и Google и ќе ги забрани рекламите за криптовалути, во периодот што претстои. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange