Connect with us

Останато

Биткоинот сруши нов рекорд

Објавено

на

Криптовалутата биткоин вчера достигна цена од 4.700 долари, што претставуваше огромен скок за само неколку часа.

Оваа цена е нов рекорд за биткоинот,а во споредба со минатиот месец тој е поскап за 1.984 долари.

Во однос на минатата недела, цената на биткоинот се зголеми за скоро 500 долари, поточно 481,19 долари.

Она што е особено интересно е фактот што за само 24 часа, односно во понеделниот, оваа виртуелна валута пораснала за 238 долари.

Моменталната вредност на биткоинот изнесува 4.685,36 долари.

Повеќе

Останато

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Објавено

на

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Објавено

на

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најексклузивниот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

По Facebook и Google, и Twitter ќе ги забрани рекламите за криптовалути

Објавено

на

Twitter ќе тргне по стапките на Facebook и Google и ќе ги забрани рекламите за криптовалути, во периодот што претстои. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange