Connect with us

Форекс

Биткоинот достигна вредност од 15 илјади долари

Објавено

на

Биткоинот секојдневно приредува изненадувања за инвеститорите. Денеска повторно доживеа раст и достигна рекордни 15 илјади долари.

Во текот на минатата недела Биткоинот прв пат достигна вредност од 12 илјади долари. Со тоа, пазарниот капитал на оваа криптовалута достигна 250 милијарди долари. Еден од инвеститорите, Ранакај Раин ги советуваше малите вложувачи да не вложуваат повеќе од 1% до 3% расположливи средства во криптовалути. Но, истовремено големите инвеститори ги советуваше да вложуваат помеѓу 5 и 10 % од парите кои ги имаат на располагање и кои планираат да ги инвестираат.

Според него, сите оние кои сакаат допрва да инвестираат во оваа дигитална валута треба да се обидат да ја разберат техлогијата и математиката на истата пред да одлучат да се впуштат во играта.

Голем дел од аналитичарите сметаат дека Биткоинот до крајот на следната година може да достигне и вредност до 40 илјади долари.

Повеќе

Форекс

Ангела Меркел со “шлаканица” за еврото!

Објавено

на

Германската канцеларка Ангела Меркел откако ја соопшти својата одлука да не се кандидира за претседателка на Христијанско-демократската унија (ЦДУ) на претстојните изборите кои ќе се одржат во декември, ја потона европската валута на рекорден минимун во последниве два месеци. (more…)

Продолжи со читање

Форекс

Централен депозитар за хартии од вредност со нов портал за следење на електронски извештаи

Објавено

на

Започнувајќи од денес, Централниот депозитар за хартии од вредност, го лансира својот најнов проект, за дигитализација на системот за крајните корисници, односно издавачите и инвеститорите на хартии од вредност. Дигитализацијата е во форма на портал за следење на електронски извештаи преку кои брзо и лесно се добиваат битните информации за издавачите и инвеститорите на хартии од вредност.  (more…)

Продолжи со читање

Форекс

До 50% намалени провизии за тргување со акции со Шпаркасе Банка Македонија!

Објавено

на

Шпаркасе Банка Македонија воведе најнова промоција, со која на своите новорегистрирани клиенти им овозможува тргување со акции на Македонска берза АД Скопје – со намалени провизии за тргување до 50% од редовните надоместоци, во промотивниот период од 1.7. – 30.9.2018 година.  (more…)

Продолжи со читање
P2_P_MK_300x250

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange