Connect with us

Останато

Безос, Гејтс и Закерберг изгубија 4,5 милијарди долари

Објавено

на

Војната со зборови што ја водат САД и Северна Кореја ги чинеше Џеф Безос, Марк Закерберг и Бил Гејтс 4,5 милијарди долари откако паднаа акциите поради зголемување на тензиите меѓу двете земји.

Безос, Гејтс и Закерберг претрпеле огромни загуби затоа што инвеститорите почнале да ги продаваат нивните удели и да бараат сигурни влогови, како што е златото.

 

Најголем губитник е основачот на „Амазон“, Џеф Безос, кој неодамна на кратко стана најбогат човек во светот. За само неколку часа тој изгубил две милијарди долари.

 

Основачот на „Фејсбук“, Марк Закерберг, е посиромашен за 1,6 милијарда, а Гејтс изгубил 850 милиони долари од вредноста на неговиот удел во „Мајкрософт“.

 

Акциите на повеќе американски компании почнаа да паѓаат кога американскиот претседател Доналд Трамп ја предупреди Северна Кореја дека ќе се соочи со оган и бес каков што светот не видел досега ако продолжи да им се заканува на САД.

Повеќе

Останато

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Објавено

на

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. (more…)

Продолжи со читање

Останато

Во четврток ќе се одржи 28-то издание на Бизнис Кафе Македонија

Објавено

на

Овој четврток (22 март) со почеток од 18:00 часот во Next Bar & Food во населба Аеродром во Скопје, ќе се одржи 28-то по ред издание на најексклузивниот бизнис-нетворкинг настан во државата – Бизнис Кафе Македонија. (more…)

Продолжи со читање

Останато

По Facebook и Google, и Twitter ќе ги забрани рекламите за криптовалути

Објавено

на

Twitter ќе тргне по стапките на Facebook и Google и ќе ги забрани рекламите за криптовалути, во периодот што претстои. (more…)

Продолжи со читање

Популарно

Copyright © 2018 bankarstvo.mk. All Rights Reserved. Developed by Digital Orange